Spis treści:

  1. Jaki rozmiar łóżka do sypialni wybrać? Podstawa to liczba osób 
  2. Jaki rozmiar łóżka do sypialni wybrać? Oszacuj potrzebne miejsce 
  3. Jaki rozmiar łóżka do sypialni wybrać? Dopasowanie do stylu wnętrza

Jaki rozmiar łóżka do sypialni wybrać? Podstawa to liczba osób 

Wybór łóżka do sypialni może wydawać się wręcz banalnym zadaniem, bo wszystkie wydają się być do siebie bardzo podobne. Praktyka pokazuje jednak, że podjęcie decyzji może wcale nie być takie proste, jak się początkowo wydaje – bo trzeba zgrać ze sobą kilka kwestii. Podstawowym kryterium wyboru powinno być to, ile osób będzie spało w łóżku.

Jeśli tylko jedna (i raczej nie zmieni się to w najbliższym czasie), a miejsca w sypialni jest niewiele, to rozsądnym wyborem będzie minimalna wersja, czyli 90x200 cm. Jeśli jednak miejsca jest więcej, warto wybrać nieco większy wariant, czyli 120x200 cm lub 140x200 cm. Najszerszy z tych wariantów zapewni komfort także dwóm osobom, jeśli sypialnia jest bardzo wąska i szersze łóżko nie będzie do niej pasować. 

Za minimalne wymiary łóżka dla dwóch osób, które zapewnią komfort snu, przyjmuje się 160x200 cm. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, jaki rozmiar łóżka do sypialni wybrać, kieruj się w pierwszej kolejności stosunkiem miejsca do liczby osób, które mają w nim spać. 

Jaki rozmiar łóżka do sypialni wybrać? Oszacuj potrzebne miejsce 

Im większa sypialnia, tym mniejszy problem z zaaranżowaniem jej, bo gabaryty mebli mają w tym przypadku drugorzędne znaczenie. Pamiętaj jednak, że nie warto stawiać wizualnych efektów aranżacji sypialni ponad wygodę osób, które będą z niej korzystać. 

Nie zaniżaj minimalnych wymiarów łóżka w zależności od liczby osób – bo bardzo szybko możesz tego pożałować. Jaki rozmiar łóżka do sypialni wybrać, jeśli jest ona naprawdę niewielka? W takim przypadku kompromisem może być wybór łóżka szerszego niż minimum dla liczby osób, ale przy tym o prostej i lekkiej bryle. 

Jaki rozmiar łóżka do sypialni wybrać? Dopasowanie do stylu wnętrza

To, jaki rozmiar łóżka do sypialni wybrać, nie jest jedyną kwestią, jaką trzeba przemyśleć przed zakupem tego mebla. Dodatkowym, niemniej ważnym kryterium jest dopasowanie go do stylu aranżacji sypialni. Wszystko powinno być ze sobą spójne i harmonijnie ze sobą współgrać. Inaczej może powstać wrażenie chaosu i nawet przestronne pomieszczenie może zostać wizualnie przytłoczone. 

W ofercie sklepu Meble Hot znajdziesz różne modele łóżek o różnych wymiarach: 90x200 cm, 120x200 cm, 140x200 cm, 160x200 cm, 180x200 cm, a także 200x200 cm.